Magnetický kanon vo výrobnom procese

Dátum vytvorenia:

Už po prvej svetovej vojne prichádzala myšlienka elektromagnetického kanóna, ale nikdy sa neuchytil. Nový prototyp Američanov môže vystreliť niekoľkokrát za minútu.

Vo Virginii Dahlgren začali Američania testovať magnetický kanon  už v roku 2005. Plánuje sa ako nová armádna zbraň, ktorá sa môže stať superarmorom s primeraným vývojom. Kanon má niekoľko výhod oproti bežným delostreleckým zbraniam. Rýchlosť vystreleného náboja, ktorá vychádza z klapky je rýchlejšia ako šírenie zvuku. Náklady na výrobu odrážok sú zlomkom bežných rakiet. Kvôli rýchlosti môže strela spôsobiť veľké poškodenie s vlastnou hmotnosťou. Kolekcia 10 kg môže byť vypálená 160 míľ ďaleko. Jeho preprava je oveľa jednoduhšia, pretože neobsahuje výbušné materiály. Samozrejme, že na kanóne ešte je čo rozvíjať, nakoľko je požiteľný len na pevnine. 25 megawattov  energeticky náročnej zbrane, ktorá urýchľuje projektil na 64 megajouľami energetických impulzov.

Časy strašných delostreleckých lodí sa môže vrátiť späť. Americké námorníctvo poverené vývojovým tímom obrany spoločnosti BAE Systems UK začalo skúmať, ako zvýšiť rýchlosť svojho elektromagnetického kanónu (railgun) - informoval DefenseTech. Železničná dráha urýchľuje vysokovýkonné elektromagnetické impulzy z pevného a olovnatého materiálu. Náboj ničí iba svojou hmotnosť a masívnou energiou nárazu. Zbraň používaná spoločnosťou BAE Systems testuje elektromagnetické pole za guľkou, čo umožňuje dosiahnuť ešte väčšiu jugulárnu rýchlosť pri odpálení. Podľa webovej stránky Navy Research Center rýchlosť projektilu môže dosiahnuť 9000 km / h. S pištoľou môžete strieľať až 100 námorných míľ (185 km).

Zdroj+Video http://www.military.com/video/guns/naval-guns/railgun-update-from-general-atomics/904431955001